Fudbaleri Atalante pobedili su u petak uveče na svom terenu u Bergamu ekipu Empolija sa 2:1, u utakmici 27. kola Serije A.

Istog dana je odigran i meč Sasuola i Specije koji je Sasuolo rešio u svoju korist minimalnim rezultatom.

Empoli je poveo golom Tajrona Ebuehija u 44. minutu, a izjednačio je Marten de Ron u 59. Pobedu domaćoj ekipi obezbedio je Rasmus Hojlund pogotkom u 86. minutu.

Atalanta je prekinula niz bez pobede i posle 13. pobede u ligi zauzima šesto mesto na tabeli sa 45 bodova. Empoli je pretrpeo četvrti uzastopni poraz, ukupno 11. pa je sa 28 bodova 14. na tabeli.

Ranije u toku dana Sasuolo je na svom terenu pobedio Speciju sa 1:0. Jedini gol postigao je Domeniko Berardi u 71. minutu iz jedanaesterca.

To je bila četvrta uzastopna pobeda Sasuola, ukupno 10. u prvenstvu, pa ekipa zauzima 10. mesto na tabeli sa 36 bodova.

Specija je pretrpela 13. poraz i 17. je na tabeli sa 24 boda. Specija ima pet bodova više i utakmicu više od Verone na 18. mestu koja je prva u zoni ispadanja.