Fudbaleri Sautemptona slavili su u susretu 33. kola Premijer lige Engleske kao domaćin protiv ekipe Mančester sitija sa 1:0 (1:0).

Posle pobede nad Liverpulom od 4:0, činilo se da se Siti vratio sebi, ali na jugu Engleske su se spustili na zemlju.

#related-news_0

Praktično iz jedine ozbiljne sitiacije u prvom delu, domaćin je stigao dom pogotka, za koji se ispostavilo da je pobedonosni.

Igrao se 16. munutu kada je na sredini pogređio Zinčenko, lopta je stogla do Čea Adamsa, koji je sa više od 40 metara poslao sjanu parabolu preko golmana Edersona i tako zatresao mrežu.

Siti je posle toga navaljivao, u 22. minutu posle pada Bernarda Silve su tražili bezuspešno i penal, a Rahim Sterling, Fernandinjo, David Silva i Rijad Marez nisu uspeli da savladaju Aleksa Mekartija do odlaska na odmor.

Golman Sautemptona je u 50. i 54. minutu ponovo bio sjajan pri pokušajima Gabrijela Žezusa i Davida Silve, pokušao je i Bernardo Silva u 65. minutu, ali bez uspeha.

Imao je Sautempton priliku u 76. i za drugi gol preko Stjuarta Armstronga, ali je Ederson pokazao da poseduje sjajne reflekse.