Fudbaleri Barnlija i Šefild junajteda odigrali su nerešeno 1:1, dok je rezultatom 2:2 završen duel 33. kola Premijer lige između Njukasla i Vest Hema.

Na „Turf moru“ su se sastale dve ekipe sa evropskim ambicijama, a čini se da remi ne odgovara ni jednima ni drugima, pošto su tako dodatno zaostali za ekipama koje su na tabeli ispred njih.

Igrači Šefilda su u 12. minutu traažili da arbitar Benks pokaže na belu tačku, ali je VAR potvrdio odluku sudije tako da nije bilo penala.

Barnli je na poluvreme otišao sa prednošću od 1:0, posle centaršuta sa leve strane, Džej Rodrigez je zahvatio loptu glavom, a Džejms Tarkovski je sjajno uklizao i skrenuo je u mrežu.

Sudije su proverile VAR snimkom da li je sve bilo u redu i na kraju pokazali na centar.

U nastavku, Šefild je nastojao da dođe do izjednačenja i to je gostima pošlo za rukom u 79. minutu.

Posle centaršuta sa desne strane, lopta je pala pravo na volej Džonu Iganu, koji je sa roglja peterca poslao neodbranjiv udarac i zatresao mrežu domaćina za 1:1.

U Njukaslu smo videli više uzbuđenja i četiri gola. Gosti su poveli u četvrtom minutu golom Majkla Antonija, nije mu bilo teško da sa pet metara prosledi loptu u mrežu, baš kao sa druge strane i Paragvajcu Migelu Almironu na gotovo identičan način.

Čeh Tomas Suček je u 65. minutu bio najsnalažljiviji posle kornera i Vest Hem je poveo, ali je radost „čekićara“ trajala svega dva minuta.

Dvajt Gejl i Džondžo Šelvi su odlično iskombinovali, Šelviju nije bilo teško da zatrese mrežu i time postavi konačan rezultat od 2:2.