Uveliko je u toku 23. kolo Premijer lige.

Arsenal je zabeležio drugi vezani kiks i tako dodatno zakomplikovao šampionsku trku.

„Tobdžije“ su remizirale protiv Brentforda na svom terenu 1:1. Domaći su došli u prednost nakon odlične akcije i gola koji je postigao Leandro Trosar u 66. minutu na asistenciju Bukaja Sake. Gosti su šokirali Arsenal u 74. i izjenačili na 1:1, što je bio i konačan rezultat. Ivan Toni još jednom je bio strelac i nastavio sjajnu sezonu.

Totenhem je ubedljivo poražen na gostovanju Lesteru 4:1 po povratku Antonija Kontea na teren nakon operacije. Iako su gosti poveli u 14. minutu preko Rodriga Bentankura, „lisice“ su demonstrirale silu. Nampalis Mendi poravnao je rezultat u 23. minutu, potom su golove postizali redom Džejms Medison u 25, Keleči Ihenačo u nadoknadi prvog poluvremena i Harvi Barns u 81. Totenhem je i dalje nadomak zone u top četiri koja garantuje učešće u Ligi šampiona naredne sezone, ali sa bodom i dve utakmice manje od četvrtoplasiranog Njukasla.

Fulam sa Aleksandrom Mitrovićem i Sašom Lukićem savladao je Notingem Forest na svom terenu 2:0. Pored prelepog gola Vilijana, utakmicu je obeležio i veliki promašaj Aleksandra Mitrovića. Saša Lukić debitovao je ušavši u igru u prvom minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena.

Od ostalih utakmica koje su se igrale u subotu od 16.00, Vulverhempton je nakon preokreta savladao Sautempton u gostima 2:1, dok su Kristal Palas i Brajton remizirali 1:1 u Londonu.