Nastavljeno takmičenje.

Utakmicama pete runde nastavljena je Liga nacija, a na programu su bile utakmice u A, C i D divizijama.

U A diviziji u okviru grupe 1 Hrvatska je sa 2:1 savladala Dansku, ali je najlepši trenutak utakmice viđen u 77. minutu.

Dobio je loptu, namestio se i sa oko 25 metara uputio savršen udarac ka golu Hrvatske.

Ipak, „vatreni“ su uspeli da dođu do pobede golom Lovra Majera u 79. minutu utakmice. Prethodno, Borna Sosa je u 49. minutu pogodio za 1:0.

Druga utakmica iste grupe između Francuske i Austrije završena je pobedom Francuza od 2:0, a briljirao je Kilijan Mbape, kao i strelac drugog gola, Olivije Žiru, koji je postao najstariji strelac u istoriji reprezentacije Francuske.

U ostalim utakmicama A divizije, u 4. grupi Holandija je sa 2:0 savladala Poljsku, dok je Belgija na svom terenu savladala Vels 2:1.

U C diviziji odigrane su utakmice u dve grupe. U grupi 1 Litvanija i Farska Ostrva podelile su bodove (1:1), dok je i duel Turske i Luksemburga okončan na isti način, ali uz malo više golova – 3:3. Sa druge strane, u grupi 3 Kazahstan je uz igrača manje sa 2:1 bio bolji od Belorusije, dok je Azerbejdžan istim rezultatom pobedio Slovačku na svom terenu.

Divizija D donela je mečeve grupe 1, a Moldavija je sa 2:1 bila bolja od Letonije, dok je Andora sa 2:0 savladala Lihtenštajn.