Fudbaleri Napretka i Spartaka iz Subotice remizirali su1:1 (1:1) u Kruševcu u meču 20. kola Superlige Srbije.

Gol za domaću ekipu postigao je Stefan Jovanović u 39. minutu, dok je Vladimir Prijović u 19. minutu bio precizan za goste iz Spartaka.

Domaći su bolje krenuli, propustili i nekoliko dobrih prilika, a za to ih je brzo stigla kazna. U 18. minutu posle ubačene lopte iz kornera Martinović je glavom spustio loptu ka petercu Napretka, tamo se odlično snašao Prijović, koji je lako ubacio loptu u protivničku mrežu – 0:1.

Nastavili su Kruševljani sa napadima i posle primljenog gola, a to im se isplatilo u 39. minutu, sa leve strane sjajno je uputio centaršut Vukajlović, na drugoj stativi prelepo je glavom ciljao i pogodio mrežu Stefan Jovanović.

Nije bilo golova u drugom poluvremenu, ali su Subotičani koje predvodi Nenad Lalatović bili su bliži pobedi. U 74. mjnutu je lepo ubačena lopta sa leve strane, u kaznenom prostoru je bio Luka Bijelovića, šutirao glavom, ali je lopta pogodila prečku.

Napredak je posle ovog remija na 11. mestu na tabeli nacionalnog šampionata sa 22 boda, dok je Spartak sa četiri boda više na 10. poziciji.

U narednom kolu Superlige Srbije klub iz Kruševca gostuje ekipi Voždovca, dok fudbaleri Spartaka na svom stadionu dočekuju Mladost iz Lučana.