Odmah napravio razliku naterenu.

Aleksandar Mitrović nastavio je sa sjajnim partijama u dresu Fulama postigavši pogodak u meču 11. kola Premijer lige.

Reprezentativac Srbije prvo je iznudio penal u 52. minutu meča protiv Bornmuta, a potom je preuzeo odgovornost i sa bele tačke pogodio za 2:2.

Mitroviću je ovo sedmi gol u sezoni, a prvi otkako se vratio na teren posle povrede.

Reprezentativac Srbije je prošlu utakmicu gledao sa tribina, a nije bilo sigurno ni da će ovu zagirati, ali je očigledno bio dovoljno spreman da nastavi da rešeta.

Koliko je opasan napadač Srbije najbolje pokazuje situacija kada je nad njim napravljen penal. U želji da ga zaustavi po svaku cenu, igrač Bornmuta je rvačkim zahvatom bacio našeg špica na zemlju.

Poka je Mitrović i mirnoću i preuzeo je odgvornost i lako postigao gol za 2:2, što je bio i konačan rezultat susreta.

Prethodno, „trešnjice“ su do prednosti stigle golo, Dominika Solanke nakon 64 sekunde igre, na 1:1 izjednačio je Isa Diop, dok je drugi pogodak za Bornmut bio delo Džefersona Lerme minut pre isteka pola sata igre.

Imao je Mitrović još jednu šansu u četvrtom minutu nadoknade, ali je bio zamalo neprecizan, pa je duel okončan rezultatom 2:2.

Na kraju, remi koji u suštini ne odgovara ni jednom ni drugom timu, s obzirom na to da Bornmut zauzima devetu a Fulam desetu poziciju na tabeli.