Fudbaleri Portugala pobedili su na svom terenu Luksemburg sa 9:0, u šestom meču Grupe J kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Strelci za Portugal bili su Gonsalo Inasio u 12. i četvrtom minutu nadoknade poluvremena, Gonsalo Ramos u 18. i 34, Diogo Žota u 57. i 77, Rikardo Horta u 67, Bruno Fernandeš u 83. i Žoao Feliks u 88. minutu.

U istoj grupi, Island je kao domaćin pobedio Bosnu i Hercegovinu sa 1:0. Pobedonosni gol za Island postigao je Alfred Finbogason u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

U trećem meču Grupe J, Slovačka je kao domaćin savladala Lihtenštajn sa 3:0. Golove za Slovačku postigli su David Hancko u prvom, Ondrej Duda u trećem i Robert Mak u čestom minutu.

Portugal je prvi u grupi sa 18 bodova, Slovačka je osvojila 13, Luksemburg 10, Island i Bosna i Hercegovina po šest, a Lihtenštajn je bez bodova.

U meču Grupe G, Vels je u gostima pobedio Jermeniju sa 2:0, golovima Arona Remzija iz penala u 29. i Dejvida Bruksa u šestom minutu sudijske nadoknade vremena.

Vels je četvrti u grupi sa sedam poena, a Letonija je peta bez osvojenog boda.

BONUS VIDEO: Tu smo zbog vas: Orlovi stižu u Srbiju, na aerodromu ih čekaju stotine navijača