Portland Timbers šampioni MLS lige

Fudbaleri Portland Timbersa savladali su Orlando siti 2:1 u finalu MLS lige i postali šampioni Sjedinjenih Američkih Država.

Domaćin je do vođstva stigao u 27. minutu golom Mabiale koji je spretno reagovao posle slobodnog udarca Valerija i glavom sa druge stative poslao loptu u mrežu.

Odgovor je usledio 12 minuta kasnije preko Pereire koji je na ivici peterca primirio loptu sa levog boka i potom matirao Klarka.

Momenat odluke viđen je u 66. minutu kad je Portland još jednom materijalizovao prekid i posle kornera poveo drugi put.

Dario Zuparić iskoristio je konfuziju pred golom gostiju i u gužvi preusmerio loptu u mrežu rivala, a pogodak hrvatskog veznog igrača ispostavio se kao dovoljan da trofej ostane na zapadu Sjedinjenih Američkih Država.

Timbersi su na državnom tronu nasledili Sijetl Saunderse i tako ponovili najveći uspeh u klupskoj istoriji ostvaren i 2015. godine.