Napoli je, teže nego što se očekivalo, upisao tri boda u utakmici sa Udinezeom 2:1 (1:1). Gol odluke u 95. minutu postigao je Mateo Politano.

Gosti iz Udina poveli su u Napulju preko Rodriga de Paula u 22. minutu susreta i šokirali tim Đenara Gatuza.

Ipak, nije se dugo čekalo na odgovor Napolija koji je izjednačio preko Arkadijuša Milika samo devet minuta kasnije.

Mreže su mirovale na „San Paolu“ sve do 95. minuta kada je rezervista Politano, koji je u igru ušao umesto Kaljehona u 70. minutu, pogodio i postavio konačnih 2:1.

Napoli je zahvaljujući trijumfu „na mišiće“ prestigao Milan i zauzima šestu poziciju u Seriji A sa identičnim brojem bodova kao roso-neri.