Fudbaleri Herte pobedili su Union u gradskom derbiju Berlina sa 3:1 (0:1) u prvoj utakmici desetog kola nemačke Bundeslige.

Gosti iz istočnog dela grada bolje su otvorili meč na „Olimpijskom stadionu“ nakon što su posle 20. minuta poveli preko Taiva Avonjija, ali su samo tri minuta kasnije ostali sa igračem manje zbog isključenja Roberta Andriha.

Herta je u nastavku susreta uspela da izjednači nakon što je posle udarca Kunje golman Uniona odbio loptu, a Pekarik udarcem sa pet metara poravnao na 1:1.

Domaći tim stigao je do preokreta u poslednjih 15 minuta kada je Kšištof Pjontek sa dva gola u razmaku od tri minuta postavio konačan rezultat.

Herta je upisala treču pobedu u sezoni i tek prvu na domaćem terenu, a prekinuli su seriju Uniona koji je bio neporažen na prethodnih devet mečeva.

Herta posle deset odigranih kola ima 11 bodova i nalazi se na 11. mestu dok Union ima 16 bodova i nalazi se na šesto mestu.