Dešavanja iz Sremske Mitrovice možete da pratite na portalu Nova.rs.

Fudbaleri Partizana izgubili su od Sremske Mitrovice nakon jedanaesteraca, meč šesnaestine finala Kupa Srbije 1:1 (2:0).

Crno-beli su dobro započeli meč, krenuli su napadački i to se isplatilo već u 18. minutu a gol je postigao Patrik Andrade.

Do kraja poluvremena videli smo veliki pritisak Mitrovice i crno-beli su se mučili da prenesu loptu na polovinu protivnika.

U 37. minutu Andrade je nakon kratke kombinacije propustio šansu da se po drugi put upiše u listu strelaca.

Rikardo je u 44. minutu pogodio stativu i na poluvreme je Partizan otišao sa golom prednosti.

Drugo poluvreme je bilo nezanimljivo, malo šta se dešavalo i crno-beli nisu uspeli da potvrde pobedu, što ih je na kraju koštalo.

Sremska Mitrovica je izjednačila u nadoknadi vremena, u 92. minutu, a gol je postigao Jovan Milinković.

Pobednik je zbog toga odlučen nakon penal serije, u kojoj smo videli samo dva postignuta gola.

Za Mitrovicu su bili precizni Spasojević i Kovačević, dok su fudbaleri Partizana promašili sva četiri penala.

Šut Rikarda i Andradea je odbranio golman Mitrovice, Dragičević, dok su Urošević i Živković promašili ceo gol.

Radnički Sremska Mitrovica – Partizan 1:1 (2:0)

Stadion: Gradski Stadion Sremska Mitrovica, Sremska Mitrovica; Glavni sudija: Pavle Ilić

Sremska Mitrovica: Dragičević – Protić, Ivić, Ignjatović, Petrović – Pius (od 72. minuta Marinković), Milinković (od 84. minuta Bačanin), Đorđević (od 45. minuta Kovačević)- Ilić (od 45. minuta Ristović), Spasojević, Grbović (od 76. minuta Gajić). Trener: Dejan Nikolić

Partizan: Lukač – Živković, Marković, Šehović (od 87. minuta Filipović), Urošević – Traore, Andrade, Belić – Dijabate, Terzić (od 68. minuta Lutovac), Rikardo; Trener: Gordan Petrić

Kup Srbije: Sremska Mitrovica - Partizan 1:1, penali