Partizan je rezultatom 2:0 savladao ekipu Radnika iz Surdulice u okviru 13. kola prvenstva Srbije.

Strelci za Partizan su bili Jojić u 33. i Rikardo u 74. minutu meča.

Crno-beli su tako ponovo stekli pet bodova prednosti u odnosu na Crvenu zvezdu koja ima utakmicu manje.

U prvih pola sata utakmice smo videli tvrd meč bez velikih prilika, a ekipa Radnika se odlično branila.

Partizan je tada dodatno pojačao pritisak što se isplatilo u 33. minutu meča kada je posle centaršuta Terzića i pokušaja Saničanina, na odbijenu loptu odlično natrčao Jojić.

To kao da je donelo olakšanje-crno belima, koji su nastavili sa napadima.

Miloš Jojić, Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Pokušavali su Terzić i Rikardo, ali se na pauzu otišlo sa minimalnom prednošću.

Partizan je u nastavku krenuo sa silovitim napadima u želji da reši meč, i uspeo da stvori nekoliko sjajnih prilika.

Promašivali su redom Pantić i Marković u dva navrata, ali je na scenu pono stupio Rikardo.

On je u 74. minutu na asistenciju Zdjelara sa krila doneo prednost Partizanu od 2:0.

Do kraja meča su izabranici Aleksandra Stanojevića stvorili još nekoliko prilika ali je ostao rezultat nepromenjen.

Partizan u četvrtak čeka duel sa ekipom Genta u okviru trećeg kola Konferencijske lige.

Kolubara – Crvena zvezda 1:7 (0:6)

(Mladenović 87 – Dragović 8, Ben 16, Ivanić 19, 36, Pavkov 23, 44, Lazetić 88)

Stadion: Partizana Sudija: Đorđe Maksimović

Partizan: Popović – Miljković, Miletić, Saničanin, Urošević – Zdjelar, Jojić – Terzić, Pantić, Menig (od 46. Marković) – Rikardo.

Radnik: Ranđelović – Hodžić, Radmanovac, Simonović, Medić – Stojanović – Bogdanovski, Nedeljković, Janjić, Petrović – Dimitrov.

Sva dešavanja ste mogli da pratite uživo na blogu Nova.rs.

Kraj Rutinska pobeda Partizana

Crno beli preko Jojića i Rikarda došli do pobede.

90′ Ispromašivao se Partizan

Nekoliko šansi za Partizan, ali je ostalo samo 2:0.

82′ Kao da svi čekaju kraj

Pao je ritam meča, igrači deluju kao da žele da se što pre utakmica završi.

74′ Gooool! Rikardo nastavio seriju

Partizan verovatno reševa sve dileme oko pobednika drugim pogotkom večeras, strelac je Rikardo Gomeš. Lepo je sa krila ubacio Saša Zdjelar.

65′ Šansa za Markovića

Sjajno je Natho proigrao Lazara Markovića, trebalo je to da bude situacija jedan na jedan, no kapiten crno-belih je dao prejak for i golman je sprečio šansu.

61′ Neverovatna šansa za Pantića

Marković je loptom iza leđa odbrani pronašao Jojića koji iz prve odigrava za Pantića. Vezista crno-belih sa peterca iz okreta neometan šutira, ali je pogodio pravo u golmana i šansa odlazi u nepovrat.

58′ Partizan traži drugi gol

Napadaju crno-beli, žele što pre da reše utakmicu

50′ Sada šansa i za Markovića

Odlično se Marković snašao u gužvi u kaznenom prostoru. Fintom izbacio čuvara, pa iz odlične pozicje šutira tik pored stative.

48′ Velika šansa za Rikarda

Jojić je oduzeo loptu i odlično proigrao Rikarda koji u šansi malo iskosa sa desne strane šutira u suprotan ugao, ali je golman sjajno odbranio.

Počelo je drugo poluvreme

Marković je ušao umesto Meniga, u Radniku nje Spasić ušao u igru.

Poluvreme Jojić napravio razliku

Dosadnih pola sata i furiozna igra Partizana u poslednijh 15 minuata za prednost od 1:0.

44′ Jojić traži i drugi gol

Udarac Miloša Jojića, ali brani Ranđelović.

Ovako je Partizan poveo sa 1:0 golom Jojića

36′ Velika prilika za Terzića

Danilo pantić je lepo proigrao krilo Partizana, koji je slabijom, desnom nogom šutirao tik pored gola.

33′ Gooooool! Miloš Jojić donosi prednost Partizanu

Terzić je centrirao sa desne strane na peterac, Saničanin je natrčao na loptu i šutirao, a na odbitak odlično natrčao Jojić.

31′ Odličan pokušaj Rikarda

Sada je i napadač Partizana oprobao udarac, ali je lopta prohujala pored stative.

29′ Terzić zamalo do evrogola

Primio je loptu mladi Terzić i sa ivice kaznenog prostora nacilja i gađao suprotan ugao, ali je za dlaku promašio. Bio bi to spektakularan gol.

25′ Prva šansa za Partizan

Odlično je centrirao Rikardo na prvu stativu nakon oduzete lopte, a Saničanin iz dobre pozicije loše šutirao glavom.

19′  Konačno je zapretio Partizan

Odličan prodor Meniga po levoj strani. Driblingom se odlično oslobodio čuvara i poslao oštru loptu na peterac, ali je Terzić glavom loše šutirao pored gola.

14′ Radnik pokušava da napadne iz kontre

Sve konfornije se osećaju gosti, i pokušavaju čak i da napadnu iz kontranapada. Partizan deluje prilično nemoćno.

9′ Radnik se dobro brani

Bunker ispred gola Surduličana, Partizan teško dolazi do kaznenog prostora.

Partizan želi da nastavi nestvaran niz

Crno-beli nisu poraženi u 39 uzastopnih utakmica na svom terenu. Zabeležili su 36 pobeda i tri nerešena rezultata. Dva puta sa Crvenom Zvezdom i jednom sa Sočijem. Uz to, primili su samo 13 golova. Protiv Radnika žele jubilarnu 40. utakmicu bez poraza u Hunmskoj.

3′ Prvo uzbuđenje red golom Radnika

Jojić je centrirao, a Rikardo pokušao glavom sa peterca. Lopta je pogodila jednog igrača Radnika, a igrači crno-belih su tražili penal. Međutim, igra nije prekinuta, a VAR nije reagovao.