Dvostruki strelac za Partizan: Bibras Natho Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport

Fudbaleri Partizana savladali su Radnik iz Surdulice na svom stadionu u Humskoj rezultatom 3:0 u 21. kolu Linglong Superlige.

Ekipa trenera Sava Miloševića je sigurnim trijumfom otvorila drugi deo sezone i ostala na drugoj poziciji tabele sa 47 bodova, 11 manje od vodeće Crvene zvezde.

Sva tri gola na stadionu u Humskoj postignuta su posle prekida, dvaput je čuvar mreže gostiju Nikola Vasiljević savladan pokušajima iz slobodnog udarca, a matiran je i posle šuta sa bele tačke.

Dva gola je postigao Bibras Natho, a u strelce se upisao i Zoran Tošić.

Tim trenera Sima Krunića je u Beograd stigao sa jednim ciljem – da ostane neporažen i prema svemu viđenom u uvodnim minutima meča, bio bi zadovoljan nerešenim rezultatom.

Bunker Radnika je tek u 38. minutu probio Tošić, golom iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora, pošto je prethodno iznudio prekršaj.

Do kraja poluvremena nije bilo promene rezultata, a Partizan je do novog pogotka stigao tek u 67. minutu, pošto je Natho realizovao jedanaesterac.

Prethodno je u kaznenom prostoru oboren Umar Sadik, koji je bio veoma aktivan tokom cele utakmice, ali nije uspeo da se upiše u strelce.

U 80. minutu je konačan rezultat postavio Natho, prelepim pogotkom iz slobodnog udarca.

PARTIZAN – RADNIK 3:0 (1:0)
Stadion: FK Partizan. Gledalaca: 3.500. Sudija: Bojan Nikolić
Strelci: Tošić u 38, Natho u 67. (p) i 80. minutu.

PARTIZAN: Stojković – Miletić, Ostojić, S.Pavlović, Urošević – Šćekić, Natho – Asano (od 52. Stevanović), Suma, Tošić (od 71. L.Pavlović) – Sadik (od 77. Matić).
RADNIK: Vasiljević – Kričak, Stevanović (od 24. Pejčić), Kostić, Stojanović – Mitošević, Jović – Đorđević (od 61. Stanisavljević), Tomić, Georgiev – Pavlov (od 70. Makarić).