Fudbaleri Partizana su, teže nego očekivano, uzeli sva tri boda iz dvoboja sa Proleterom. Filip Holender je golom u 91. minutu presudio gostima i obezbedio pobedu crno-belima - 1:0 (0:0), koji će prenoćiti na drugom mestu na tabeli Superlige.

Po ko zna koji put se u fudbalu potvrdilo da je tanka linija između tragičara i heroja. Upravo je Holender u 61. minutu propustio priliku da donese prednost Partizanu iz penala u dvoboju sa Proleterom, ali mu je golman Petrić odbranio udarac.

„Mirisalo“ je na nulu, razočaravajući remi crno-belih u njihovoj Humskoj, a onda je blesnuo Holender, i u padu, desnom nogom, pogodio malu mrežu Proleterovog gola.

Usledilo je očekivano slavlje domaćih, koji su praktično „porodili“ pobedu nad žilavim Novosađanima, koji su u Beograd stigli s jasnom namerom da se brane i da odnesu bod.

Ali, malo je nedostajalo da dođu i do sva tri, s obzirom na to da je u 90. minutu Ilić pogodio prečku sa ivice kaznenog prostora. Hvatali su se tada i jedni i drugi za glavu, jer je Partizan, koji je bio terenski nadmoćniji čitavih 90 minuta mogao da bude nokautiran.

Ipak, pravda je donekle zadovoljena, jer je mađarski reprezentativac Holender skratio muke crno-belima i postigao gol u samom finišu susreta.

Partizan je upisao treću pobedu u nizu u Superligi, te sa 32 boda zauzima drugo mesto iz Crvene zvezde (38). Ipak, treba uzeti u obzir da šampion Srbije u nedelju igra derbi kola sa Vojvodinom, koja ima 30 bodova.

Partizan – Proleter 1:0 (0:0)

Stadion: Partizana. Bez gledalaca: Sudija: Aleksandar Živković. Strelci: Holender u 91. minutu

Partizan: Popović – Miljković, Marković, Vujačić, Obradović (od 88. Urošević) – Zdjelar, Šćekić – Jojić (od 59. L. Marković), Natho (od 59. Suma), Asano (od 79. Štulić) – Holender

Proleter: Petrić – Milošević, Joković, Andrejević, Kovačević – Pejić, Ilić – Knežević, Babić, Živojinović – Mirosavljev.

Rad – Metalac

90+5′ – KRAJ UTAKMICE

93′ – MILJKOVIĆU ŽUTI

Desni bek Partizana javno je opomenut zbog prekršaja.

91′ – GOOOL! PARTIZAN VODI

Stižu crno-beli do gola, a strelac je Holender. Najbolje se snašao u kaznenom prostoru Proletera i desnom nogom u padu je poslao loptu u mrežu Proletera.

90′ – JOŠ PET MINUTA ĆE SE IGRATI

89′ – KORNER ZA PROLETER, PA PREČKA

Gosti su imali udarac iz ugla, a samo koji sekund kasnije pogodili su prečku.

86′ – KOJIĆ ŠČEPAO SUMU

Fudbaler Proletera nije pustio Sumu da povuče kontru. Zaleteo se ofanzivni vezista Partizana s loptom u nogama, ali ga je Kojić s obe ruke uhvatio za dres i zaustavio.

Uzalud se Suma bunio kod glavnog sudije, koji je Kojiću pokazao samo žuti karton.

79′ – MILJKOVIĆ PAO, NEMA PENALA

Bilo je kontakta u vazdušnom duelu između Miljkovića i defanzivca Proletera, ali je sudija samo odmahnuo rukom.

75′ – ŽUTI ZA MILOŠEVIĆA
Defanzivac Proletera javno je opomenut posle remplovanja sa Ivanom Obradovićem. Čini se da je kasnio Milošević delić sekunde i da je opravdano dosuđen faul na liniji šesnaesterca.

68′ – VUJAČIĆ RASKRVARIO KOJIĆA

Neoprezan je bio Vujačić, koji je nogom u padu udario u usta Kojića. Morala je da uđe lekarska ekipa i da ukaže pomoć fudbaleru Proletera koji je krvario.

67′ – KORNER ZA PARTIZAN

Čak 6-0 je odnos u udarcima iz ugla u korist domaćeg tima, ali je na sefamoru i dalje rezultat 0:0. Vujačić je maestralno izneo loptu, uposlio je Holendera, a njegov pokušaj je izblokiran i završio je u korneru.

61′ – HOLENDER PROMAŠIO PENAL!

Pročitao je golman Petrić u koju stranu će šutirati mađarski reprezentativac i zaustavio je njegov udarac „s kreča“.

60′ – PENAL ZA PARTIZAN!

Andrejević je prvo promašio loptu u svom šesnaestercu, a zatim je „ko sekirom“ pokosio po nogama Holendera. Glavni sudija pokazao je opravdano na belu tačku.

59′ – STANOJEVIĆ MENJA, UŠLI SUMA I MARKOVIĆ

Umesto Miloša Jojića u igru je ušao Lazar Marković. Bronogi Čačanin preuzeo je kapitensku traku od Zdjelara. Ušao je i Suma umesto Natha.

56′ – VUJAČIĆ PRAVI FAUL U NAPADU

Zaleteo se defanzivac Partizana na jednu loptu na polovini rivala i nije se štedeo. Pokupio je i loptu i Miloševića, te su ubojica završila na zemlji. Arbitar je dosudio faul u napadu.

54′ – ASANO „UHVAĆEN“

Japanac se našao u ofsajdu posle dodavanja Miljkovića, to je četvrti ofsajd crno-belih na večerašnjem meču.

49′ – VUJAČIĆ ZAMALO POGODIO

Najbolju šansu na meču propustio je defanzivac crno-belih Vujačić. Šutirao je sa deset metara levom nogom iznad gola.

46′ – POČELO JE DRUGO POLUVREME

Nastavljena je utakmica u Humskoj, gde mreže i dalje miruju.

45′ – POLUVREME

Crno-beli su očekivano imali već broj šansi, ali nisu upeli da ih realizuju posle prvih 45 minuta igre.

41′ – ZDJELAR PRIPRETIO

Na odbijenu loptu je natrčao kapiten Partizana, pokušao je snažnim, ali nepreciznim udarcem.

37′ – POKUŠAO I ŠĆEKIĆ…

Miljković je prošao po desnoj strani, lopta je odskočila od busen trave, ali je i pored toga uspeo da uputi upotrebljivu loptu koju je glavom hteo da smesti u gol.

Ipak, nije bio ni blizu.

34′ – HOLENDER NEBU POD OBLAKE

Filip Holender odvažio se da uzme odgovornost da izvede slobodan udarac umesto Hatha. Taj pokušaj završio je daleko, daleko, iznad prečke Petrićevog gola.

29′ – ASANO POKUŠAO GLAVOM

Partizan steže obruč oko Proleterovog gola. Holender je probio po levoj strani, uputio centaršut ka Takumi Asanu, koji se nije najbolje snašao u igri glavom.

24′ – ASANO TESTIRAO PETRIĆA

Japanac je lukavo pokušao s distance levom nogom, nateravši Petrića da se pruži koliko je dug i pošalje loptu u korner.

Vujačić je posle kratko izvedenog kornera pokušao iz neposredne blizine, ali je lopta završila iznad gola.

21′ – NATHO IZBLOKIRAN

Pokušao je Izraelac sa 20 metara levom nogom, ali su odlično bili pozicionirani defanzivci novosadskog tima.

17′ – ŠĆEKIĆ PREGRUB

Dosudio je arbitar Živković prekršaj za Proleter posle visoko podignute noge Šćekića.

14′ – NATHOV „BALON“

Pokušao je iz savršene pozicije Izraelac da promeni rezultat iz slobodnog udarca, a njegov „balon“ završio je iznad prečke.

11′ – OFSAJD

Filip Holender našao se u nedozvoljenoj situaciji posle odličnog pasa kroz sredinu koji je uputio Zdjelar.

9′ – Prekršaj Holendera i pokušaj Natha

Mađarski reprezentativac faulirao je golmana Proletera u nameri da dođe prvi do lopte.

Zatim je Natho, nekako iz besa, uputio udarac sa 20 metara, a lopta je završila daleko od gola Proletera.

6′ – Ruka Obradovića

Mogao je Ivan Obradović sam da izbije preg golmana Petrića i da se nađe u idealnoj šansi, ali je je prilikom prijema lopte igrao rukom i igra je prekinuta.

3′ – Partizan kontroliše igru

Za sada je lopta uglavnom na polovini Proletera, ali bez neke konkretne akcije crno-belih.

16.02′ – UTAKMICA JE POČELA

16.01′ – MINUT ĆUTANJA

Utakmica u Humskoj počela je minutom ćutanja zbog smrti partijarha Irineja, koji je preminuo u petak, 20. novembra,

15.59′ – ZDJELAR KAPITEN

Crno-bele će u meč 15. kola s kapitenskom trakom oko ruke povesti Saša Zdjelar.

15.53′ – NEPOBEDIVI PROLETER

Gosti u boljoj formi ulaze u susret s izrazitim favoritom Partizanom. Naime, Proleter u poslednjih osam kola ne zna za poraz.

15.47′ – POVRATAK SUME

Oporavio se Sejduba Suma od povrede oka, zadobijene u večitom derbiju. Ipak, omaleni vezista neće biti od prvog minuta na terenu, već će šansu čekati s klupe.

15.45′ – DOBRO DOŠLI

Dobar dan i dobro nam došli u još jedan uživo blog. Sa nama možete da pratite sva dešavanja s utakmice u Humskoj, gde trećeplasirani Partizan dočekuje Proleter, koji je na sedmoj poziciji na tabeli Superlige.