Fudbaleri Partizana pobedili su Napredak 1:0 u Humskoj u zaostalom meču petog kola Superlige Srbije.

Crno-beli su pokazali da su bolji rival na terenu, mada je i Napredak imao svojih šansi da savlada Aleksandra Popovića.

Tim Gordana Petrića se „šetao“ pred kaznenim prostorom protivnika, u dva, ili tri dodavanja je probijao odbranu, obilato koristeći veštinu Fusenija Dijabatea i Kvinsija Meniga.

Rikardo Gomeš nije imao sreće u nekim situacijama, Nikola Petrić je bio raspoložen na golu Napretka, te je pobeda domaćina mogla da bude i ubedljivija, mada je glavni cilj ispunjen.

Crno-beli su se primakli Zvezdi na svega dva boda zaostatka pre njenog meča sa Vojvodinom.

U prvih pola sata utakmice u Humskoj bilo je samo pitanje kada će pasti gol i dokle će Nikola Petrić moći da brani čudesno.

Prvu priliku za Partizan imao je Menig već posle pet minuta susreta, posle sjajnog dodavanja Dijabatea.

Igrača Partizana je tada izblokirao Dejan Kerkez, ali je već u sedmom minutu Menig imao još bolju priliku.

Čist zicer skinuo mu je Petrić, koji je podvig ponovio i tri minuta kasnije kada je šutirao Rikardo Gomeš.

Bibars Natho je pucao sa distance u 14. minutu, Slobodan Urošević je pored gola gađao u 19, a Rikardo opet u 30.

Na pogodak crno-belih čekalo se do 31. minuta kada je Menig ševao posle prekida na levoj strani, lopta je posle odbitka stigla do Uroševića, koji ju je lagano odložio na šut Igoru Vujačiću.

Defanzivac Partizana je pogodio donji desni ugao i Petrić je ovog puta bio nemoćan za 1:0. Napredak je mogao da izjednači šest minuta kasnije.

Kerkez je posle prekida glavom šutirao sa desetak metara i lopta je od stative otišla malo preko linije.

Popović je uspeo na vreme da je uhvati, sudija Pavle Tomić se konsultovao sa VAR sobom i odlučio da se igra nastavi.

U smiraj prvog dela igre Napredak je imao još jednu šansu, kada je Bojan Matić šutirao iskosa sa leve strane.

Lopta je u nogu zakačila Vujačića i otišla visoko, ali nije uspela da lobuje Popovića koji ju je izbio u korner i obezbedio svom timu prednost do isteka 45. minuta.

Prvih pet minuta nastavka pripalo je Napretku koji je imao i jedan udarac preko gola. Matić je pored Filipovića loše primio loptu, pa je propala šansa Napretka.

Usledila je „odmazda“ Partizana. Kvinsi Menig je šutirao snažno i nisko posle greške Klemena Bolhe pred svojim golom.

Petrić je Menigu odbranio, lopta se odbila na nogu Kerkeza od kog je završila tik pored stative u 54. minutu.

Samo nekoliko minuta kasnije Hamidu Traore je šutirao sa distance, probio je ruke Petrića, a lopta se odbila u korner preko prečke.

Napredak je u tih petnaestak minuta bio sabijen u „bunker“ dok su se napadi Partizana ređali i tek je nagoveštaj otpora pružio Nemanja Krstić, šutem izdaleka u 69. minutu.

Već do 75. minuta Dijabate je gađao veoma neugodno, a Vujačić je propustio šansu da sa druge stative sam ugrozi Petrića.

Nakon toga je Partizan oborio tempo igre i činilo se kao da je zadovoljan golom viška, mada se Rikardo trudio da zatrese mrežu bar jednom.

To nije uspeo, do kraja je ostalo 1:0, Bibars Natho je dobio žuti karton, crno-beli su imali još jednu priliku za pogodak ali su tri boda svakako osvojili i došli na dva boda od Crvene zvezde pred njen okršaj sa Vojvodinom.

Partizan – Napredak 1:0 (1:0)

(Vujačić 31)

Stadion: FK Partizan, Beograd; Glavni sudija: Pavle Tomić; Pomoćnici: Miškeljin, Novaković, Stojanović

Partizan: Popović – Saničanin, Vujačić, Urošević, Filipović, Traore, Natho, Dijabate (od 87. Andrade), Belić, Menig (od 75. A. Pavlović), Gomeš; Trener: Gordan Petrić.

Napredak: Petrić – Šarić (od 58. Mićin), Putinčanin, Bolha, Krstić (od 83. Stevanović), Bastajić, Prijović (od 58. Jovanović), Vukajlović, Kerkez, Čečarić (od 58. Pantić), Matić; Trener: Dušan Đorđević.

Partizan - Napredak 1:0 (1:0)