Fudbaleri Partizana rutinski su savladali Mladost 4:1 pred praznim tribinama stadiona u Humskoj u okviru 27. kola Superlige.

Crno-beli su na krilima raspoloženog Asana rano stigli do dva gola prednosti. Japanac je u 12. minutu veoma lucidnim potezom stvorio prostor za Markovića, koji je loptu prosleđenu od Sadika poslao u mrežu.

Sedam minuta kasnije Asano se i sam upisao u strelce posle proigravanja Natha. Dve lopte u mreži Kneževića nisu potopila nade gostiju koje je u igru vratio Odita golom u 23. minutu.

Usledio je period bez stopostotnih šansi i pravih iskušenja za golmane koji je trajao sve do 62. minuta i penala koji je načinio Sinđić. Centarfor crno-belih nad kojim je načinjen penal preoueo je odgovornost i izveo najstrožu kaznu hladnokrvno uvećavši vođstvo.

Tačku na duel i potpis na ubedljivu pobedu ekipe Sava Miloševića stavio je talentovani Filip Stevanović golom posle fenomenalnomg solo prodora.

Partizan – Mladost 4:1 (2:1)

Stadion: Stadion Partizana.

Sudija: Novica Anđelovski.

Strelci: Marković u 12, Asano u 19, Sadik iz jedanaesterca u 62. i Stevanović u 70. za Partizan, a Odita u 23. minutu za Mladost.

Partizan: Stojković, Pavlović, Vitas, Urošević (od 78. Brežančić), Miletić, Zdjelar, Natho (od 65. L. Pavlović), Šćekić, Marković (od 70. Lakčević), Asano (od 46. F. Stevanović), Sadik (od 66. Matić).

Mladost: Knežević, Stojadinović, Selenić (od 89. Žunić), Perović, Kijevčanin, Radović (od od 75. Pavlović), Mićević (od 46. Milošević), Pešić, Odita (od 75. Kos), Sinđić, Eliomar (od 56. Babić).

SUPERLIGA, 27. KOLO

Radnik – Proleter 1:1

(Stamenković 76 – Babić p42)

Partizan – Mladost 4:1

(Marković 12, Asano 19, Sadik p62, F. Stevanović 70 – Odita 23)

Napredak – Radnički Niš 19.30

Inđija – Spartak 1:2 (1:1)

(Jovanović 7 – Nikolić 10, Marčić 70)

Vojvodina – Čukarički 1:1 (1:0)

(Bojić 13 – Tedić 76 pen)

Rad – Crvena zvezda 0:5 (0:3)

(Ivanić p24, Babić 30, Vukanović 36, 82, Degenek 57)

17.30 Bačka Topola – Javor

19.30 Mačva – Voždovac

TOK MEČA

90′ – Kraj utakmice!

89′ – Poslednja izmena na susretu

Umesto Selenića, poslednjih nekoliko minuta na terenu će provesti Žunić.

87′ – Knežević sprečava katastrofu

Golman Mladosti zaustavio je vrlo neugodan udarac Lazara Pavlovića prosledivši loptu u korner. Posle dva udarca iz ugla Mladost je otklonila opasnost.

78′ – Poslednja izmena Partizana

Brežančić je poslednji igrač crno-belih oji je dobio šansu protiv Mladosti. U igru je upao umesto Uroševića.

72′ – Matić tik pored stative

Matić se našao u odličnoj poziciji da se i on upiše u strelce, ali je gađao pored gola.

71′ – Šansa još dvojici

Trener gostiju Stanić ukazao je šansu Pavloviću i Kosu, umesto Radovića i Odite

71′ – Nova promena crno-belih

Nikola Lakčević dobio je šansu umesto Lazara Markovića.

70′ – GOOOL! Stevanović – 4:1!

Sjajan potez talentovanog napadača! Posle slaloma Filip Stevanović je nastavio rafal crveno-belih i demonstrirao samo deo individualnih kvaliteta.

65′ – Dve izmene domaćina

Lazar Pavlović i Bojan Matić su dobili šansu umesto Natha i Sadika.

62′ – GOOOL! Sadik – 3:1!

Posle duela Sinđića i Sadika sudija je pokazao na belu tačku, a napadač Partizana je rutinski, sa bele tačke, postigao 12. ovosezonski pogodak.

60′ – Vitas u živi zid

Posle deset minuta bez pretnji, crno-beli su imali šansu da iz slobodnog udarca uvećaju prednost, ali je Vitas pogodio živi zid.

56′ – Druga izmena gostiju

Babić je ušao u igru umesto Eliomara

50′ – Korner Natha bezopasan za goste

Prvi korner za Partizan u nastavku. Natho je poslao loptu pred gol Mladosti, ali su se gosti lako odbranili.

46′ – Počelo je drugo poluvreme

Stratezi su napravili po jednu izmenu uoči drugih 45 minuta. Filip Stevanović je u igri umesto Asana, dogk je u redovima gostiju Milošević dobio šansu umesto Mićevića.

45′ – Kraj prvog poluvremena

Partizan uz gol prednosti ide na odmor. Na krilima raspoloženog Asana crno-beli su stigli do dva pogotka, ali se maldost golom Odite probudila i vratila u meč.

42′ – Radović iz voleja

Nikola Radović dočekao je na drugoj stativi odbijenu loptu i volej udarcem stavio na ozbiljne muke golmana Partizana koji je ipak uspeo da sačuva mrežu.

39′ – Nova pretnja Mladosti

Eliomar je posle proigravanja Odite odlično šutirao. Ipak, njegov udarac lako je zaustavio Stojković.

32′ -Miletić u Kneževića

Defanzivac Partizana zapretio je posle prekida, ali je gađao pravo u golmana Mladosti.

30′ – Domaćin diktira tempo

Gol gostiju nije poremetio tim Sava Miloševića, ali Knežević poslednjih deset minuta nije imao većih iskušenja.

23′ – GOOOL! Odita – 2:1!

Golom Obiore Odite Mladost je vratila rezultatsku neizvesnost u meč. Gosti su gol postigli praktično iz prve pretnje Stojkoviću.

19′ – GOOOL! Asano – 2:0!

Raspoložen je crno-beli Japanac. Odlično je Asano reagovao posle proigravanja Natha i udvostručio vođstvo.

12′ – GOOOL! Marković – 1:0!

Asano je odlično petom prosledio loptu na stranu gde je Sadik uposlio Markovića, a Partizanov ofanzivac rutinski je načeo rivala.

9′ – Asano tik iznad prečke

Nova prilika za domaćina. Šutirao je Japanac sa levog boka, ali je lopta otišla preko prečke u gol-aut.

7′ – Ilić u Humskoj

Crno-beli kontrolišu igru dok gosti čekaju šansu da priprete iz kontre. Među malobrojnim gledaocima na Stadionu Partizana je i Saša Ilić.

3′ – Marković pored gola

Partizan je odmah pokazao zube, Marković je oprobao udarac, ali je gađao pored gola.

1′ – Utakmica je počela

Posle minuta ćutanja žrtvama koronavirusa i prekida zbog transparenta na račun Crvene zvezde i Fudbalskog saveza Srbije, glavni sudija dao je znak da utakmica počne.

17.13 – Partizan bez kalkulacija

Crno-beli dočekuju prvi meč posle neplanirane pauze neposredno nakon što su izgubili i matematičke šanse u šampionskoj trci sa Crvenom zvezdom, ali ih takav rasplet nije poremetio, pa je Savo Milošević bez kalkulacija izabrao startnu postavu.

Partizan: Stojković, Pavlović, Vitas, Urošević, Miletić, Zdjelar, Natho, Šćekić, Marković, Asano, Sadik.

Mladost: Knežević, Stojadinović, Selenić, Perović, Kijevčanin, Radović, Mićević, Pešić, Odita, SInđić, Eliomar.

Lučanci gostovanje u Humskoj dočekuju potpuno rasterećeni, a zanimljiv podatak je da je Mladost samo jednom ostala praznih šaka u poslednja četiri susreta sa Partizanom uz skor od jedne pobede, dva remija i poraz.

17.05 – Milošević: Bolje da se nije ni nastavljalo prvenstvo

Savo milošević, šef stručnog štaba Partizana, uoči utakmice protiv Mladosti je istakao da bi najbolja odluka bila da se prvenstvo nije ni nastavljalo.

“Moje mišljenje je da je najlogičnije bilo da se igra samo Kup, a da se prvenstvo registruje onako kako je bilo stanje na tabeli. Što se tiče titule, mi smo imali veliki bodovni zaostatak za Zvezdom i ne mislim da nam je uskraćeno pravo na borbu. Mislim da je Zvezda pobegla dovoljno i da smo igrali plej-of da bismo jako teško… Treba biti realan, ne treba to sad da koristimo kao opravdanje”, rekao je Milošević na konferenciji na kojoj su novinari postavljali pitanja preko portparola kluba.