Fudbaleri Leha iz Poznanja, potencijalni su rival Partizana u četvrtom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Poljska ekipa je deklasirala Apolon na Kipru sa čak 5:0 u jedinoj utakmici treće faze kvalifikacija.

Ekipa trenera Darijuša Zurava je odigrala briljantan meč, iako je mrežu domaće ekipe otvorila tek u 42. minutu.

Tada je gol postigao portugalski veznjak Pedro Tiba.

Svega dva minuta po početku drugog poluvremena Leh je duplirao prednost pošto je precizan bio Mikael Išak, a sve dileme oko pobednika duela u Limasolu otklonjene su u 58. kada je gol postigao Jakub Kaminski.

Do kraja utakmice gosti su upisali još dva pogotka, u 81. minutu je bio precizan Jan Sikora, da bi u drugom minutu nadoknade vremena konačnih 0:5 postavio Tiba, svojim drugim golom.

Ceo meč za Leh je kao centralni defanzivac Đorđe Crnomarković, dok je su za Apolon nastupili Đorđe Denić i Saša Marković.

Partizan svoj meč trećeg kola igra u četvrtak od 19.00, protiv belgijske ekipe Šarlroa u gostima i eventualnom pobedom bi zakazao duel sa Lehom.