Paločević proslavlja gol; Foto: Printscreen/Youtube

Fudbal u Južnoj Koreji je krenuo, a u meču prvog kola gol za Pohang Stilerse postigao je nekadašnji igrač Vojvodine Aleksandar Paločević. Njegov tim pobedio je kao domaćin Busan rezultatom 2:0.

Iskusni fudbaler sredine terena Aleksandar Paločević overio je iz penala trijumf svog Pohanga, posvetivši gol supruzi.

Sudeći prema gestikulaciji – palac u ustima i lopta ispod dresa, jasno je da mu je lepša polovina u drugom stanju.

U relativno izjednačenom meču, domaćin je poveo preko Iljutčenka u 24. minutu, da bi nekadašnji igrač Vojvodine mrežu rivala pogodio u 70. minutu. Ispostavilo se da je to i konačan rezultat meča južnokorejske K Lige.

Podsetimo, nova sezona K Lige startovala je osmog maja, fudbalerima je strogo zabranjeno da pljuju po terenu, kao i da međusobno komuniciraju. Pomenuta pravila doneli su čelnici lige zbog pandemije koronavirusa.