Fudbaleri Osasune pobedili su na svom terenu ekipu Viljareala sa 1:0, u utakmici 27. kola španske Primere.

#related-news_0

Pobedu Osasuni doneo je Čimi Avila pogotkom u 63. minutu, nakon sjajnog skoka i udarca glavom.

Ova ekipa je imala još nekoliko prilika, ali je David Garsija u 33. minutu prebacio gol u izglednoj prilici, dok je u 61. minutu Ruben Garsija imao opciju da bira gde će da šutira, ali je to uradio toliko loše da je golman Viljareala Geronimo Rulji uspeo da veoma lepom odbranom spreči da lopta završi u njegovoj mreži.

Osasuna je upisala devetu pobedu od početka šampionata i trenutno je deveta na tabeli sa 35 bodova, dok je Viljareal sedmi sa 42 osvojena boda.

Fudbaleri Osasune će u narednom kolu španskog šampionata gostovati Barseloni, dok će Viljareal dočekati Seltu.