Fudbaleri Srbije do 21 godine pobedili su u Staroj Pazovi Azerbejdžan sa 2:0 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u Slovačkoj.

Ovo je bio prvi meč Srbije u grupi F, u kojoj su još i selekcije Engleske, Ukrajine, Luksemburga i Severne Irske.

Oba gola Srbija je postigla u razmaku od sedam minuta u prvom poluvremenu i u oba slučaja strelac je bio mladi igrač Partizana Mihajlo Ilić.

Najpre je Mitar Ergelaš uspeo da ga uposli posle prekida u 19. minutu za udarac glavom i 1:0, a onda je Vladimir Lučić proigrao Ilića u 26. minutu za, ispostaviće se konačnih 2:0.

Srbija sada ima tri boda i nalazi se na drugom mestu grupe u kojoj je prva Engleska zbog pobede 3:0 protiv Luksemburga.

Upravo protiv Severne Irske i Engleske su dve naredne utakmice našeg nacionalnog tima i one su na programu u oktobru.

Njihov meč u Staroj Pazovi je između ostalih ispratio i selektor seniorskog tima Srbije Dragan Stojković Piksi, čiji su igrači u nedelju pobedili Litvaniju u gostima sa 3:1 u evropskim kvalifikacijama.

BONUS VIDEO: Spasavaj se ko može – roj pčela prekinuo fudbalski meč