Holanđani su bili smireniji u bitnim momentima.

Omladinska selekcija Crvene zvezde poražena je od ekipe AZ Alkmara nakon izvođenja jedanaesteraca rezultatom 3:4, u okviru revanš meča drugog kola Lige šampiona za mlade.

Nakon 90 minuta rezultat je glasio 1:1, dok je u prvom meču takođe bilo nerešeno, pa je pobednik odlučen penal serijom.

Prednost Alkmaru je doneo Poku u 77. minutu, a Merdink je promašio penal u 84. minutu.

Jedini strelac za crveno-bele bio je Stefan Leković u 86. minutu, koji je postigao sjajan pogodak sa ivice kaznenog prostora.

Sve je odlučila penal serija, za Zvezdu su pogađali Ivić, Stanković i Radujko, dok su za AZ precizni bili Kersens, de Jong, Bejkers i Merdink.

Promašili su Vidojević i novi prvotimac seniorskog tima, Jovan Mijatović za Crvenu zvezdu, a Goes za AZ Alkmar.

BONUS VIDEO Bura u FSS – Zečević oštro napao Terzića: Nije izlazio iz Bjekine i moje kancelarije