Olympiacos Piraeus vs TSC Bačka Topola Foto:EPA-EFE/Georgia Panagopoulou

TSC poražen na gostovanju Olimpijakosu.

Fudbaleri TSC-a iz Bačke Topole poraženi su na gostovanju Olimpijakosu 5:2 u poslednjem kolu grupne faze Lige Evrope.

Srpski predstavnik bi, u slučaju da je pobedio, prošao u nokaut fazu Lige konferencija. Ovako, završio je evropsku sezonu na poslednjem mestu na tabeli sa samo jednim osvojenim bodom.

Olimpijakos je treći sa sedam. Frajburg je drugi sa 12, dok je pobednik grupe Vest Hem koji je osvojio 15 bodova.

Nikako TSC nije uspevao da zapreti na početku utakmice, međutim ni Olimpijakos nije bio previše opasan u tom periodu. Iz prve šanse praktično je grčka ekipa povela, preko Ajuba El Kabija u 21. minutu.

Danijel Podens je zatresao mrežu dva puta u dva minuta, u 40. i 42. minutu i tako praktično rešio pitanje pobednika.

Brzo je stigao i četvrti gol, kada je Ilić postigao autogol na samom početku drugog poluvremena.

Uspeo je TSC da se vrati. Srpski predstavnik je najpre zatresao mrežu u 48. a potom i u 62. minutu. Međutim više od toga nije mogao. Olimpijakos je samo postavio konačnih 5:2 u 68. minutu a strelac je bio Jusuf El Arabi.

Olimpijakos – TSC 5:2 (3:0)

(El Kabi 21, Podens 40, 42, Ilić 46 ag, El Arabi 68 – Đakovac 48, Ćirković 61)

Stadion: Jorgos Karaisakis; Sudija: Morten Krog

Olimpijakos: Pahalakis, Rodinei, Recos, Ntoi, Ortega, Kamara, Heze (od 73. minuta Karvaljo), Masuras (od 64. minuta Bil), Podens, Fortunis (od 73. minuta Aleksandropulos), El Kabi (od 64. minuta El Arabi)

TSC: Ilić, Krstić, Stojić, Ćalušić (od 87. minuta Vlakulin), Petrović (od 55. minuta Sos), Cvetković, Radin (od 55. minuta Vulić), Kuveljić, Đakovac, Ćirković (od 72. minuta Stanić), Milovanović (od 55. minuta Rakonjac)

Olimpijakos - TSC 5:2