Ubedljiva pobeda.

Fudbaleri Aston Vile savladali su Njukasl na svom terenu sa ubedljivih 3:0 u 31. kolu Premijer lige.

Briljirao je Oli Votkins koji je postigao dva gola i jednu asistenciju. Već u 11. minutu proigrao je Džejkoba Remzija koji je doveo u prednost ekipu iz Birmingema. To je bio jedini gol u prvom poluvremenu. U nastavku, Votkins postiže gol najpre u 61. minutu, koji je poništen zbog ofsajda na intervenciju sudija iz VAR sobe. Nije mu dugo trebalo da ponovo zatrese mrežu. To je učio u 64. minutu i taj gol je bio regularan. Konačan rezultat, engleski napadač postavio je u 83. minutu a Remzi se ovaj put našao u ulozi asistenta.

Aston Vila nastavila je sjajan niz od sedam utakmica bez poraza, od čega su šest bile pobede. Ekipa trenera Unaija Emerija nalazi se na šestom mestu sa 50 bodova. Njukasl je nakon ovog poraza treći i ima 56 bodova, ali uz utakmicu manje u odnosu na ekipu sa stadiona „Vila Park“. Neizvesnost vlada oko učešća „svraka“ u Ligi šampiona naredne sezone, za šta im je potrebno da se nađu među prve četiri ekipe engleskog šampionata. Petoplasirani Totenhem trenutno ima samo tri boda manje od njih.