Fudbaleri Milana i Juventusa odigrali su nerešeno 0:0 u meču 23. kola italijanske Serije A.

Ko je očekivao da će sve „prštati“, prevario se, jer derbi milanskog i torinskog kluba nije obilovao uzbuđenjima.

Jedino što je bilo dobro jeste tempo i dinamika koje nije falilo, ali su prave šanse izostale, iako je Milan bio bliži pobedi.

Huan Kvadrado je imao dobru priliku u 12. minutu, ali ni on ni njegovi saigrači nisu uputili nijedan šut u okvir gola Milana sve do kraja.

Rafael Leao je uzvratio šansom u 20. minutu, a meč je potom obeležila nova povreda Zlatana Ibrahimovića, koji je zbog nje zamenjen u 28. minutu.

Drugo poluvreme je bilo još lošije, „rosoneri“ su imali ukupno četiri udarca u okvir gola Juvea, a u tom periodu šutevi Tea Ernandeza i Olivijea Žirua nisu pronašli svoju metu.

Remiju se raduju Inter, Napoli i Atalanta, pošto Milan ima 49 bodova na trećem mestu, dok je Juventus peti sa 42 boda.

Prvoplasirani Inter ima 53 boda, a Napoli je sa 49 bodova na drugom mestu Serije A.

Ranije u toku dana svoj meč je odigrala i Roma protiv Empolija i tim Žozea Murinja je pobedio sa 4:2.

Abraham je pogađao u 24. i 33, Oliveira u 35. i Zaniolo u 37. minutu za pobedu „Vučice“, dok su u timu Empolija Pinamonti i Bajrami davali golove u 55. i 72. minutu.