Od očaja do sjaja i nazad.

Fudbaleri Liverpula i Brajtona odigrali su nerešeno, 3:3 u utakmici 8. kola engleske Premijer lige.

Meč na Enfild roudu pretio je nakon 17 minuta da postane jedan od onih koji će u istoriji biti upisani kao debakl „redsa“, pošto je Leandro Trosar sa dva gola (4. i 17. minut) doneo 2:0 svom timu.

Liverpul se mučio, nije stvarao šanse, ali je uprkos tome na asistenciju Mohameda Salaha Robert Firmino pogodio za 2:1 u 33. minutu.

Upravo je Brazilac u 54. asistenciju Luisa Dijaza pretvorio u 2:2, da bi u 63. nakon gužve u kaznenom prostoru Adam Vebster lošom reakcijom zatresao mrežu svog tima i doneo „redsima“ preokret.

Ipak, sedam minuta pre kraja meča očajnu reakciju Virdžila van Dajka Trosard je kaznio trećim pogotkom u mreži Alisona Bekera.

Na kraju, 3:3 i četvrti remi Liverpula. posle kog „redsi“ zauzimaju deveto mesto na tabeli sa deset bodova, dok je Brajton sa četiri boda više na četvrtoj poziciji.

U ostalim mečevima, Fulam Aleksandra Mitrovića, koji je morao da napusti igru zbog povrede krajem prvog poluvremena, doživeo je debakl protiv Njukasla 4:1, dok je Čelsi prelepim golom Galagera u poslednjim momentima meča stigao do trijumfa nad Kristal Palasom, 2:1.