Fudbaleri Barselone ostvarili su ubedljivu pobedu nad Viljarealom (4:0) u 3. kolu La Lige, a sav posao katalonci su obavili u prvom poluvremenu.

Goste je načela tinejdž zvezda Barselone Ansu Fati sa dva pogotka u četiri minuta. Talentovani ofanzivac u 15. minutu je postigao gol na asistenciju Alabe, a u 19. minutu je udvostučio vođstvo posle proigravanja Kutinja.

Sedamnaestogodišnjak je bio u centru pažnje i u 35. minutu kad je primorao čuvara da napravi prekršaj u šesnaestercu, a najstrožu kaznu rutinski je realizovao Mesi.

Poslednji pogodak bio je delo Toresa koji je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena nespretno reagovao i matirao svog golmana.

Pobeda nad Viljarealom ujedno je i premijera Katalonaca u novoj sezoni Primere. Sa druge strane, Viljareal je odigrao tri utakmice i ima učinak od po jedne pobede, remija i poraza.