Zlatan Ibrahimović protiv Sasuola

Fudbaleri Milana savladali su Sasuolo u gostima 2:1 u utakmici 35. kola Serije A.

Vođstvo gostima doneo je Ibrahimović u 19. minutu udarcem glavom sa pet metara na asistenciju Čalhanoglua.

Upravo Čalhanoglu je u 41. minutu igrao rukom pred svojim golom čime je omogućio Sasuolu da izjednači rezultat sa bele tačke. Penal je izveo Kaputo i neutralisao vođstvo Milana.

Nerešen rezultat bio je na snazi samo pet minuta jer su u sudijskoj nadoknadi prvog dela igre turski i švedski ofanzivac još jednom bili tandem koban po Konsiljija.

Čalhanoglu je poslao sjajnu loptu u prostor, a Ibrahimović ispred dvojice štopera stigao do nje i još jednom se upisao u strelce.

U završnici prvog dela igre Bourabija je zbog starta nad Rebićem dobio drugi žuti karton pa je Sasuolo do kraja utakmice imao igrača manje, ipak rezultat je tokom drugog poluvremena ostao nepromenjen.

Milan je pobedom nastavio trku sa Romom za peto mesto i trenutno ima bod više od rimskog kluba kojem tek sledi susret 35. kola.