EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

Biće ovo paklena završnica Premijer lige

Fudbaleri Njukasla pobedili su na svom terenu Brajton sa 4:1, u zaostalom meču 25. kola engleske Premijer lige.

Deniz Undav je autogolom u 22. minutu doveo Njukasl u prednost, a Den Bern je u četvrtom minutu nadoknade poluvremena povećao na 2:0.

Gol nade za Brajton postigao je Deniz Undav u 51. minutu, ali je pobedu potvrdio Kalum Vilson sa golom i asistencijom u 90. i 91. minutu.

Njukasl je na trećem mestu na tabeli sa 69 bodova, a Brajton je na šestoj poziciji sa 58 poena.

U narednom kolu, Njukasl će dočekati Lester, dok će Brajton ugostiti Sautempton.

„Svrake“ su se sada približile plasmanu u Ligu šampiona, jer Mančester junajted zaostaje za njima tri boda, ali i utakmicom manje, dok je Liverpul peti sa 65 poena.

Brajton bi mogao da se domogne Lige Evrope, jer je trenutno na šestoj poziciji sa bodom više od Totenhema, ali i utakmicom manje.