Fudbaleri Fjorentine poraženi su od Torina u meču 21. kola italijanske Serije A sa ubedljivih 4:0.

Srpski fudbaler Dušan Vlahović odigrao je veći deo meča za „Violu“, ali nije doprineo svojim golovima da se makar ublaži debakl.

Na drugoj strani se Saša Lukić, srpski internacionalac iz redova Torina upisao u asistente.

Torino je poveo golom Vilfrida Singa u 19. minutu, da bi Josip Brekalo samo četiri minuta kasnije duplirao prednost.

Gol mu je namestio Lukić, a već posle pola sata igre bilo je 3:0 i strelac je opet bio Brekalo.

„Bikovi“ su konačan rezultat postavili pogotkom Antonija Sanabrije u 58. minutu i time su upisali vredna tri boda.

Torino je time održao priključak za gornjim delom tabele pošto sada ima 28 bodova, četiri manje od ekipa iz „evropske zone“.

Fjorentina je ostala na šestom mestu sa 32 boda i zaostaje šest bodova za petoplasiranim Juventusom, koji za sada ima obezbeđeno mesto u Ligi Evrope naredne sezone.