Fudbaleri Arsenala poraženi su od Lansa u drugom meču grupe B u Ligi šampiona sa 2:1.

Arsenal je kiksnuo i kao veliki klub ne bi smeo da dozvoli sebi situaciju kakva mu se desila kao na meču sa francuskim klubom.

„Tobdžije“ u napadu ne mogu da stvore, što u odbrani mogu da prokockaju, pa je Lans ostvario prvu pobedu u elitnom takmičenju.

Gabrijel Žezus je u 14. minutu nagovestio dobru partiju i na asistenciju Bukaja Sake je lepo povukao loptu, a onda sa distance pogodio nisko i precizno za 1:0.

Saka, koji mu je asistirao i koji čini okosnicu napada Arsenala, povredio se i zamenio ga je Vijeira posle nešto više od pola časa igre, a Lans je u tim trenucima već imao 1:1.

Rezultat je u 25. minutu poravnao Adrijen Tomason, sjajnim udarcem desnom nogom iskosa, posle još bolje prijema i asistencije Elije Vaija.

Ako to nije bilo dovoljno šokantno za Arsenal, onda se Vai u nastavku potrudio da maksimalno zagorča život londonskom klubu u 69. minutu.

Tada je došao pred peterac rivala i sačekao pas Frankovskog i iz prve je gađao i pogodio ugao gola Davida Raje za konačnih 2:1.

Arsenal sada ima tri boda na drugom mestu u grupi, dok je Lans sa četiri boda izbio na prvu poziciju. Sevilja je treća sa dva boda, dok je PSV sa jednim na poslednjem mestu.

U utorak uveče su PSV i Sevilja odigrali svoj meč i bilo je 2:2, a jedan od golova za Sevilju je u 68. minutu dao i Nemanja Gudelj.

Liga šampiona, drugo kolo (utorak):

Salcburg – Sosijedad 0:2 (0:2)

(Ojarzabal 7, Mendez 27)

Union Berlin – Braga 2:3 (2:1)

(Beker 30, 37 – Nijakate 41, Bruma 51, Kastro 90+4)

Kopenhagen – Bajern Minhen 1:2 (0:0)

(Lerager 56 – Musijala 67, Tel 83)

Inter – Benfika 1:0 (0:0)

(Tiram 62)

Lans – Arsenal 2:1 (1:1)

(Tomason 25, Vai 69 – Žezus 14)

Mančester junajted – Galatasaraj 2:3 (1:1)

(Hojlund 17, 67 – Zaha 23, Akturkoglu 71, Ikardi 81)

Napoli – Real Madrid 2:3 (1:2)

(Ostigard 19, Zjelinski 54 p – Vinisijus 27, Belingem 34, Meret 78 ag)

PSV Ajndhoven – Sevilja 2:2 (0:0)

(De Jong 86 p, Teze 90+5 – Gudelj 68, En Neziri 87)

BONUS VIDEO: Mitrović dao gol u azijskoj Ligi šampiona, srpski napadač je strah i trepet u Al Hilalu