Fudbaleri Nemačke plasirali su se u finale Evropskog prvenstva za mlade, pobedom nad Holandijom 2:1.

U prvom polufinalu između Španije i Portugala, Portugalci su slavili sa 1:0, autogolom Španca Horhea Kuenke u 80. minutu, pa će Nemci na Portugalce u finalu.

Mladi „panceri“ su protiv Holanđana odigrali rezultatski manje napet meč, jer su već posle prvog poluvremena vodili sa 2:0.

Florijan Virc, mladi igrač Bajer Leverkuzena pogodio je dvaput već u prvom i osmom minutu i time je šokirao rivala.

Nemci su odigrali školski perfektnu kontru koju je u 29. sekundi meča Virc sa prve stative lagano pretvorio u pogodak.

Drugi gol je kompletno njegova zasluga i umeće. Primio je loptu na tridesetak metara od gola, napravio je nekoliko koraka napred, pa jedan dobar dribling udesno.

Namestio se time na šut, pucao sa ivice šesnaesterca i pogodio po zemlji precizan udarac u sam ugao gola Holandije za 2:0.

Narandžasti su uspeli da smanje zaostatak, pogotkom Pera Šursa u 67. minutu, ali time nisu promenili krajnji ishod meča.

Nemačka i Portugal će stoga za titulu prvaka Evrope u konkurenciji do 21 godine igrati u nedelju od 21 sat u Ljubljani.