Oglas

epa12649822 Lecce’s Jamil Siebert (L) challenges for the ball with Inter Milan’s Lautaro Martinez during the Italian Serie A soccer match between Inter and Lecce at Giuseppe Meazza stadium in Milan, Italy, 14 January 2026.  EPA/MATTEO BAZZI
EPA/MATTEO BAZZI
EPA/MATTEO BAZZI

Vanja Milinković-Savić zaključao mrežu, ali Napoli kiksnuo - Inter minimalnom pobedom uvećao prednost u borbi za titulu

15. jan. 2026. 00:31

U sredu uveče odigrane su dve zaostale utakmice 16. kola italijanske Serije A - Inter je slavio, za razliku od Napolija.

Oglas

Fudbaleri Intera pobedili su na svom terenu Leče sa 1:0 i tako se učvrstili na prvom mestu na tabeli.

Jedini gol postigao je Frančesko Pio Espozito u 78. minutu, nakon što je u kaznenom prostoru došao do odbijene lopte.

Za Leče je ceo meč odigrao srpski fudbaler Nikola Štulić.

Inter posle 15. ovosezonske pobede na prvom mestu Serije A ima 46 bodova, šest više od Milana (utakmica manje) i Napolija.

Posle petog vezanog meča bez pobede, Leče se nalazi na 17. poziciji sa 17 bodova.

U sledećem kolu Inter gostuje Udinezeu, a Leče gostuje Milanu.

Fudbaleri Napolija i Parme su ranije tokom dana odigrali nerešeno - 0:0.

Napoli je na svom terenu najbliži vođstvu bio u 11. minutu, kada je loptu u mrežu poslao Skot Mektominej, ali je pogodak poništen zbog ofsajda na početku akcije.

Ceo meč za Napoli branio je srpski golman Vanja Milinković-Savić, koji je opet zaključao mrežu, ali njegov tim nije imao mnogo razloga za radost.

Parma je sada na 14. poziciji sa 22 boda, pa je jasno da je Napoli bio veliki favorit.

Naredni meč Napoli igra kao domaćin protiv Sasuola, dok Parma dočekuje Đenovu.







Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare