Sjajan meč Napolija.

Fudbaleri Napolija nastavili su pohod ka šampionskoj tituli u Italiji, pošto su u 24. kolu Serije A savladali Empoli sa 2:0 na gostujućem terenu.

Napolitanci su do prednosti stigli preko Ardijana Ismajlija, koji je u 17. minutu postigao autogol, da bi 11 minuta kasnije Viktor Osimen pogodio za 2:0 nakon što je sjajno odreagovao i odbitak sa peterca sproveo u  mrežu.

Mogao je da se proslavi pošto je nedugo potom propustio zicer za 3:0, potom je lopta pogodila i prečku gola Empolija, nakon čega se dogodio bizaran trenutak.

Od 67. minuta gosti su imali igrača manje pošto je Mario Rui dobio direktan crveni karton zbog udaranja protivnika.

To nije dovelo do promene rezultata, pa Napoli nakon osme vezane pobede ima 18 bodova viška uz meč više od Intera na drugoh poziciji, a 21 od Rome koja je treća.

Fudbaleri Sasuoloa pobedili su u gostima Leče sa 1:0.

Strelac pobedonosnog gola bio je Kristijan Torstvedt u 65. minutu.

Obe ekipe su osvojile po 27 bodova i nalaze se na deobi 12. mesta.