Trijumf Napolitanaca.

Fudbaleri Napolija pobedili su na svom terenu ekipu Rome sa 2:1, u utakmici 20. kola italijanske Serije A.

Napoli je poveo u 17. minutu, kada se u strelce upisao Viktor Osimen. Nigerijski napadač je „zakucao“ loptu u mrežu, nakon asistencije Hviče Kvarachelije.

U 75. minutu loptu je pred gol Napolija poslao Nikola Zalevski, a najbolje se snašao Stefan El Šaravi, koji tako donosi izjednačenje Romi.

Pobedu Napoliju doneo je Đovani Simeone u 86. minutu, na asistenciju Pjotra Zijelinskog.

Srpski fudbaler Nemanja Matić odigrao je ceo meč za Romu.

Napoli je ostvario 17. pobedu i sada na prvom mestu Serije A ima 53 boda, 13 više od drugoplasiranog Intera. Roma je posle petog poraza na šestom mestu sa 37 bodova.

U sledećem kolu Napoli gostuje Speciji, a Roma dočekuje Empoli.

U „srpskom derbiju“, Lacio Sergeja Milinković-Savića odigrao je 1:1 protiv Fjorentine za koju je Luka Jović na terenu proveo 85 miinuta, ali nije postigao gol.