Biće zanimljiva borba za titulu i Evropu u Seriji A

Fudbaleri Napolija savladali su Atalanta u gostima u 31. kolu italijanske Serije A sa 3:1.

Napolitanci su poveli već u 14. minutu pošto je Lorenco Insinje bio precizan sa bele taćke.

Do poluvremena prednost je udvostručio Politano, koji je iskoristio asistenciju Insinjea.

Nadu Atalanti dao je De Run golom u 58. minutu, ali je svaku sumnju oko pobednika uklonio Elmas golom desetak minuta pred kraj utakmice.

Napoli je ovom pobedom stigao do 66 bodova i deli prvo mesto na tabeli sa Milanom, koji ima isti broj bodova i meč manje.

Atalanta je sada na sedmoj poziciji sa istim brojem bodova kao šestoplasirana Roma, sa kojom će do kraja sezone voditi veliku borbu za plasman u evropska takmičenja.

Tri boda u ovom kolu obezbedio je i Udineze, koji je sa 5:1 bio bolji od Kaljarija.

Četiri gola za svoj tim postigao je Beto, dok se jednom u strelce upisao Molina. Pogodak za Kaljari postigao je Žoao Pedro.

Uspešna je bila i Fjorentina, koja je sa minimalnih 1:0 pobedila Empoli na svom terenu.

Srpski reprezentativac Nikola Milenković odigrao je svih 90 minuta, dok je gol za „Violu“ postigao Gonzales u 58. minutu.

Fjorentina je osma na tabeli sa 50 bodova i nada se da će izboriti plasman u Evropu naredne sezone.