Fudbaleri Španije deklasirali su Nemačku 6:0 i overili prvo mesto u grupi 4 najkvalitetnijeg ranga takmičenja u okviru Lige nacija.

„Crvena furija“ je rivala načela u 17. minutu golom Alvara Morate. Napadač Juventusa odlično je reagovao na drugoj stativi posle kornera i glavom prosledio centaršut Ruiza u mrežu.

Već u 33. minutu Feran Tores je udvostručio vođstvo spretnom reakcijom nakon što se lopta posle šuta Olma odbila od prečku.

Samo pet minuta kasnije novi sjajno izveden korner Ruiza u gol je pretočio Rodri i tako najavio pravi debakl „pancera“. Ipak, sjajno veče Španaca delimično je pokvarila povreda Serhija Ramosa koji je u 43. minutu morao da ustupi mesto Garsiji.

Potpis na debakl čete Joakima Leva u nastavku je stavio Tores sa još dva pogotka. Fudbaler Mančester sitija se drugi put upisao u strelce u 55. minutu nakon nesebičnog proigravanja Gaje u kontri, a po sličnom scenariju zatresao je mrežu i u 71. minutu samo ovaj put nakon proigravanja Ruiza.

Konačnih 6:0 postavio je Mikel Ojrazabal u 89. minutu te je Nemačka prvi put u svojoj istoriji na jednoj utakmici primila čak šest pogodaka.

Pobedom nad Nemačkom Španija je zakmičenje završila kao prva u grupi u kojoj je preostalo još da se odigra duel Ukrajine i Švajcarske.

Takođe u ligi 1 odigrani su i susreti grupe 3 Hrvatska – Portugalija i Francuska Švedska.

Francuska je pobedom nad Šveđanima (4:2) overila plasman u završnicu Lige nacija, dok je Hrvatska posle preokreta ispustila pobedu (3:2) nad aktuelnim šampionom.