Fudbaleri Viljareala pobedili su u Sevilji domaći Betis sa 3:2, u meču 28. kola La Lige. Videli smo čak pet golova, dva crvena kartona u najluđem meču ovog vikenda.

Strelci za Viljareal bili su Aleks Baena u 40 i  Aleksander Sarlot u 67. minutu, dok je Sokratis Papastatopulos postigao autogol u 48.

Golove za Betis postigli su Guido Rodrigez u 30. i Vilijan Hoze u drugom minutu nadoknade poluvremena.

Obe ekipe su meč završile sa 10 igrača na terenu. Defanzivac Viljareala Alberto Moreno i napadač domaćina Čimi Avilja su u 70. minutu zaradili isključenje.

Viljareal je na 11. poziciji sa 35 bodova, a Betis je na sedmom mestu sa sedam bodova više.

U narednom kolu, Viljareal će dočekati Valensiju, dok će Betis gostovati Rajo Valjekanu.