Borivoje Ristić

Meč Kupa FSS na području Beograda između BASK i Radničkog sa Novog Beograda (1:1) imao je početak kakav verovatno niste videli nikada u fudbalu. Čitav šou priredio je Borivoje Ristić.

Prekaljeni golman Ristić (38) je na početku meča dobio crveni karton, a onda odlučio da ne želi da napusti igru, prenosi „Sportski žurnal“.

Protivio se sudiji Filipu Markoviću, a u svlačionicu je otišao tek nakon što su ga Novobeograđani ubedili u to i nakon dugih osam minuta.

Sve je počeo u 9. minutu, kada je Ristić tražio žuti karton za domaćeg fudbalera zbog igranja rukom. Sudija Marković je obojici dao po žuti karton, a onda mu je golman Radničkog dobacio „Daj meni crveni“. Poslušao ga je glavni arbitar, pa je usledio prekid meča.

Meč je završen rezultatom 1:1. Radnički je poveo u 40. minutu golom Rakića, a Đukić je poravnao rezultat u 58. Gosti su posle penal serije prošli dalje, a domaći fudbaleri bili su ljuti na sudiju jer im dva puta nije sudio penal.