Endrick Foto: AGIF / ddp USA / Profimedia

Godine ponekad nisu izgovor.

Mladi fudbaler Endrik 2024. godine pojačaće Real iz Madrida za tačno godinu dana, nakon što bude napunio 18 godina, a do tad mu ostaje da u dresu brazilskog Palmeirasa potvrdi kao jedan od najvećih talenata svetskog fudbala.

Ipak, sudeći po potezu sa utakmice 13. kola brazilske Serije A protiv Atletiko na gostovanju Atletiko Paranaenseu (2:2) fudbaler koji će 21. jula proslaviti 17. rođendan, to neće biti ni najmanje lak zadatak, s obzirom na „bubice“ od kojih mladi fudbaler još uvek izgleda „boluje“.

On je postigao gol za prednost svog tima i 22. minutu, ali je mogao da postane i heroj pobede svog tima, koji je meč završio sa igračem manje zbog isključenja Gustava Garsije u 66. minutu, no Endrik se malo zaigrao.

U četvrtom minutu meča disuđen je penal, Endrik je namestio loptu na belu tačku, ali je umesto sigurne realizacije ili iole boljeg šuta odlučio da poskakivanjem pokuša da prevari golmana, što je uradio očajno, te je čuvar mreže Atltika bez problema zaustavio njegov šut.