Fudbaleri Totenhema su briljantnom igrom savladali Mančester siti u devetom kolu Premijer lige rezultatom 2:0.

Žoze Murinjo je apsolutno nadmudrio Pepa Gvardiolu i poveo svoj tim do prvog mesta na tabeli.

Totenhem ima 20 bodova, dva više od Čelsija i Lestera, ali ta ekipa ima utakmicu manje, kao i Liverpul sa 17 bodova.

Londonska ekipa je do prednosti stigla već u petom minutu golom Hjong-Min Sona, a u 14. je zbog ofsajda poništen gol Harija Kejna.

U 27. je Siti izjednačio preko Ajmerika Laporta, ali je taj pogodak poništen jer je Gabrijel Žezus prethodno igrao rukom u kaznenom prostoru Totenhema.

Konačan rezultat je u 65. minutu, nekoliko trenutaka pošto je ušao u igru, postavio Đovani Lo Selso, na asistenciju Kejna.

Priliku da ublaži poraz u finišu meča imao je Žezus, ali je sjajnu odbranu zabeležio Igo Ljoris.

Posle ovog poraza, drugog u sezoni, Siti se nalazi na 10. mestu tabele sa 12 bodova, ali i utakmicom manje.