EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Neslavno veče za Sampdoriju, Roma se približila vrhu

Fudbaleri Rome pobedili su Sampdoriju na gostovanju rezulatatom 1:0 u meču 10. kola italijanske Serije A.

Ovo je ujedno bio i duel Žozea Murinja, trenera Rome, i Dejana Stankovića, stratega Sampdorije, koji su svojevemreno sarađivali u Interu, ali sa nešto drugačijim ulogama.

Sada je Murinjova ekipa bila bolja, a Lorenco Pelegrini odredio je pobednika već u devetom minutu kada je bio precizan sa bele tačke.

Sampdorija jeste bila nešto bolji tim u polju, stvorila je nešto više šansi, ali je samo jedan udarac išao u okvir gola.

Ekipa Dejana Stankovića je tako ostala na poslednjem mestu sa samo tri boda iz 10 utakmica, dok se Roma približila brhu i sada je četvrta sa 22 poena, četiri manje od prvoplasiranog Napolija.

Upravo se u narednom kolu sastaju Roma i Napoli, dok će Sampdorija prvu pobedu u prvenstvu juriti protiv Kremonezea na gostovanju.

Što se tiče drugog meča večeri, Leče i Fjorentina odigrali su nerešeno 1:1.

„Viola“ je već u sedmom minutu ostala bez Luke Jovića, koji jse povredio, a njegovoj zameni, Arturu Kabralu poništen je gol u 38. minutu.

Leče je uspeo da povede golom Cesaja pred kraj prvog dela, ali je Kuame iskoristio asistenciju Kabrla na startu drugog poluvremena za izjednačenje.

Levi bek domaćih Galo je dobio crveni karton u završnici meča, ali Fjorentina to nije stigla da iskoristi.

„Viola“ je sada na 13. mestu sa 10 bodova, dok je Leče 16. sa dva manje.