Filip Mladenović, Foto: Printscreen Youtube

Fudbaler Legije iz Varšave, Filip Mladenović, nastavio je sa vrhunskim partijama u poljskom šampionatu, ovaj put protiv Pogona.

Legija je pobedila sa 4:2, a Mladenović je bio strelac prvog gola, već u 4. minutu utakmice.

Sva četiri gola je velikan iz Varšavve postigao do 29. minuta, a u 46. je Fračžak vratio nadu pogonu.

Sve se završilo na novom počasnom pogotku iz penala u 83. minutu, tada je Drigas bio strelac za konačan rezultat efikasnog meča.

Bio je ovo duel prve dve ekipe poljskog šampionata, Legija je samo učvrstila dominaciju i pokazala da je u ovoj sezoni nezaustavljiva.

Ima 51 bod iz 23 meča, Pogon ima 10 manje i još sedam utakmica je preostalo da se odigra.

Legija je jednu ruku već stavila na pehar prvaka, a Mladenović je deveti strelac lige sa sedam pogodaka, uz pet asistencija.

Kada su u pitanju asistencije, drugi je u ligi, devet ima Švoh iz Visle.