Fudbaleri Mladosti pobedili su u gostima Metalac sa 3:0, u meču šestog kola plej-auta Superlige Srbije.

Strelci za Mladost bili su Saša Jovanović iz penala u 14, Nemanja Mićević u 48. i Bogdan Milošević u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Ovom pobedom Mladost je kolo pre kraja obezbedila opstanak u Superligi. Mladost je na 12. mestu sa 42 boda, četiri više od Novog Pazara koji je na 13. mestu koje vodi u doigravanje.

Metalac je porazom izgubio šanse za opstanak i sledeće sezone nastupaće u nižem rangu takmičenja. Metalac je na poslednjem, 16. mestu sa 30 poena.

U poslednjem kolu Mladost će dočekati Spartak, dok će Metalac gostovati Radničkom 1923.

U istom terminu, Spartak je kao domaćin pobedio Radnički 1923 sa 2:1.

Poveo je Radnički 1923 u sedmom minutu golom Marka Mirića, da bi preokret i pobedu Spartaku doneli golovima Stefan Filipović u 14. i Nemanja Nikolić iz penala u 57. minutu.

Spartak je pobedom obezbedio opstanak u najjačem rangu takmičenja. Kolo pre kraja je na 11. poziciji sa 44 poena.

Radnički je kolo pre kraja na 14. mestu, koje vodi u doigravanje, sa 35 bodova.