Nakon lošeg prvog kola usledile su dve veoma dobre utakmice i zaslužen plasman dalje

Kadetska reprezentacija Srbije (U17) plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Mađarskoj, pošto je takmičenje u grupi B okončala kao druga iza Španije.

Srbija je sakupila četiri boda u grupi, pošto je najpre izgubila od Slovenije (4:2), onda pobedila Italiju (2:0) i u poslednjem kolu remizirala sa Španijom (1:1).

Plasman dalje našoj reprezentaciji obezbedila je zapravo Italija koja je pobedila Sloveniju u poslednjem kolu sa 3:0.

Naša mlada reprezentacije će u četvrtfinalu igrati protiv Poljske, koja je u grupi A bila prva ispred Irske. Osim pomenutih reprezentacija, u četvrtfinalu sastaju se još i Nemačka – Švajcarska i Francuska – Engleska.

Španija jeste bila bolji rival u meču sa Srbijom, ali je naš golman Viktor Džodić odlično branio. „Orlići“ su nakon dobrih odbrana i postavki u defanzivi stigli do prednosti sredinom drugog poluvremena.

Andrija Maksimović je postigao gol u 68. minutu nakon centaršuta Matije Popovića. Maksimović se odlično ubacio iz drugog plana, a glavom je šutirao kroz noge golmanu Španije.

Lamine Džamal je u 78. minutu izjednačio na 1:1 nakon sjajnog udarca sa distance.

Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja, jer su oba tima bila zadovoljna rezultatom.