Aleksandar Mitrović, fudbaler Al Hilala, pogotkom u 52. minutu utakmice protiv Al Ahlija pogurao je svoj tim ka šampionskoj tituli, pošto su na krilima srpskog reprezentativca igrači ovog tima u derbiju kola slavili sa 2:1, posle preokreta.

Mitrović je u 52. minutu sjajno ispratio prodor saigrača po levom boku i solidan centaršut.

No, pitanje je šta bi bilo da se Mitrović nije maestralno pozicionirao, nadskočio igrača odbrane i glavom loptu poslao u mrežu.

Mitrovićev gol možete da pogledate na početku teksta.

Prethodno, Al Hilal je gubio od 30. minuta golom Ferasa Albrikama, da bi preokret doneo Malkom u 89. minutu susreta.

Al Hilal je tako stigao do brojke od 86 bodova četiri kola pre kraja, pa je potrebno da se dogodi pravo čudo kako bi Mitrović i Sergej Milinković Savić ostali bez titule.

Naime, Al Nasr, prvi pratilac, za kog nastupa Kristijano Ronaldo, ima 12 bodova manje, pa će već u narednom kolu Al Hilal 11. maja protiv Al Hazma i matematički uspeti da osigura naslov šampiona, dok u slučaju neuspeha šansu imaju 17. maja kada je na programu drugi ovosezonski ligaški meč protiv Al Nasra.

Prvi su Mitrović i drugovi dobili sa 3:0, te i poraz od dva gola razlike znači potvrdu šampionske titule.