Aleksandar Mitrović

Srpski fudbaler Aleksandar Mitrović pogodio je mrežu Inter Majamija u prijateljskom meču u ponedeljak.

Al Hilal je protiv Inter Majamija rano poveo sa 2:0 (4:3 konačan rezultat), a dvojica srpskih igrača, Mitrović i Sergej Milinković-Savić našli su se licem u lice sa Lionelom Mesijem i Luisom Suarezom.

Sergej je u desetom minutu namestio pogodak Mitroviću za 1:0, a samo tri minuta kasnije je klub iz Saudijske Arabije već vodio sa 2:0.

Ovog puta je strelac bio Abdulah Al Hamdan. Mitrović je pogodio tako što se sjajno snašao i pokupio loptu koju je Sergej možda poslao i duplim pasom na bok.

Umesto u nogama saigrača na krilu, ona je uštopovana kod Mitrovića, koji je u nekoliko koraka pohitao ka kaznenom prostoru Inter Majamija i laganom egzekucijom doneo svom timu prednost.

Time je samo nastavio tamo gde je stao i u prvenstvu Saudijske Arabije gde je jedan od najboljih strelaca, pošto je na 27 utakmica dao 25 golova i podelio pet asistencija u svim takmičenjima.

On je u Al Hilal stigao prošlog leta, Luis Suarez je nakon toga u decembru pojačao Inter iz Majamija, u koji je ranije stigao Leo Mesi.

Luis Suarez je u 34. minutu smanjio prednost Al Hilala, ali je Mihael pred kraj prvog poluvremena povećao na 3:1.

Ekspresno je Inter iz Majamija dao dva gola početkom drugog poluvremena, a u oba je Mesi bio jedan od glavnih aktera.

Argentinac je najpre pogodio sa bele tačke, a onda je asistirao Davidu Ruizu u narednom minutu za 3:3.

Sve do same završnice nije bilo više golova, ali je Malkom u 88. minutu postavio konačan rezultat.

BONUS VIDEO: Gol Gazijantepa za vođstvo protiv Galatasaraja