Fudbaleri Njukasla pobedili su Sautempton rezultatom 3:2 u 23. kolu Premijer lige.

Ekipa Stiva Brusa odigrala je možda i najbolje poluvreme ove sezone u ligi, nakon što je u prvih 45 minuta postigla sva tri gola.

Arsenalov Džo Vilok je u 16. minutu doveo „svrake“ u vođstvo postigavši prvi gol za svoj novi kub, da bi Almiron udvostručio prednost deset minuta kasnije.

Sautempton je uspeo da smanji preko Takumija Minamina koji je odigrao svoj prvi meč za „svece“ od dolaska iz Liverpula na pozajmicu.

Pogodak Japanca nije mnogo pomogao gostima jer je Almiron drugim golom u zaustavnom vremenu ponovo obezbedio dva gola viška domaćem timu.

Sautempton je golom Džejmsa Vord-Prausa iz slobodnog udarca smanjio rezultat u 48. minutu, a do kraja utakmice nije uspeo da iskoristi igrača više na terenu nakon što je u 50. minutu isključen Džef Hendrik.

Brajton je u prošlom kolu slavio na Enfildu protv Liverpula, a dobro im je išlo i u Barnliju.

Vodili su golom Danka sa 1:0 nakon prvih 45 minuta, ali je tim Šona Dajša uspeo da izvuče jedan bod pogotkom Johana Berga Gudmundsona.