Mile Svilar magija

Fudbaleri Rome i treću godinu zaredom izbacili su Fejenord iz evropskih takmičenja. „Vučica“ je ovoga puta nakon penala (6:3 nakon penala) bila bolja od holandskog tima, pošto je u prvom susretu bilo 1:1, kao i u revanšu. Ključni čovek bio je srpski reprezentativac Mile Svilar.

Od kada je Danijele de Rosi postao trener „vučice“ doneo je veliku odluku – Mile Svilar će biti startni golman.

Nije prošlo dugo, a to mu se već isplatilo višestruko. Svilar je sa dva odbranjena penala poslao Romu dalje u Ligi Evrope, a kako je sve izgledalo pogledajte na snimku pred vama.

Naravno, usledila je revija duhovitih komentara navijača, a među njima se istakao jedan.

„Murinjo bi trebalo da ide u zatvor što je držao Svilara na klupi dve godine“, bila je jedna od poruka.

Santjago Tomas Himenez dao je gol za Fajenord u petom minutu, ali je već u 15. izjednačio Lorenco Pelegrini.

Roma je bila daleko opasniji rival u prvom poluvremenu, drugo nije bilo preterano zanimljivo, dok se u produžecima ispromašivao Romalu Lukaku i to pred sam kraj.

Ipak, promene rezultata nije bilo, tako da su penali odlučivali pobednika. Upravo je Lukaku promašio za romu u drugoj seriji, ali je onda srpski golman Mile Svilar odbranio dva penala i tako poslao Romu u osminu finala. Pobednički gol dao je Zalevski.

LIGA EVROPE, šesnaestina finala, revanši

Frajburg – Lans 3:2 (2:2, 0:2) – prvi meč 0:0

(Salaj 68, 90+3, Gregorič 99 – Pereira da Kosta 28, Vai 42)

Karabag – Braga 2:3 (0:2, 0:0) – prvi meč 4:2

(Mateus Silva 102, Ahunzade 120+2, ck. Kafarkulijev 57 – Fernandes 70, Đalo 83, Banza 115. penal)

Ren – Milan 3:2 (1:1) – prvi meč 0:3

(Borigu 11, 54. penal, 68. penal – Jović 22, Leao 58)

Tuluz – Benfika 0:0 – prvi meč 1:2

Roma – Fejenord – prvi meč 1:1 – 1:1 (1:1)

(Pelegrini 15 – Himenez 5, posle penala 4:2)

Marselj – Šahtjor 3:1 (1:1) – prvi meč 2:2

(Obamejang 23, Sar 74, Kondogbija 81 – Sudakov 12. penal)

Sparta Prag – Galatasaraj 4:1 (1:1) – prvi meč 2:3