Fudbaleri Milana pobedili su u četvrtak uveče na svom terenu Romu sa 3:1, u 20. kolu italijanske Serije A.

Strelci za Milan bili su Olivije Žiru iz penala u osmom, Žunior Mesijas u 17. i Rafael Leao u 82. minutu. Gol za Romu postigao je Tejmi Abraham u 40. minutu.

Milan je mogao da stigne i do ubedljivije pobede, ali u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena Zlatan Ibrahimović nije realizovao penal.

Roma je meč završila sa dva igrača manje. Prvo je u 74. minuta drugi žuti karton dobio Karl Karsdorp, da bi u trećem minutu sudijske nadoknade vremena direktan crveni karton dobio Djanluka Mančini.

Milan je upisao 14. pobedu u prvenstvu i zauzima drugu poziciju sa 45 bodova, bodom manje i utakmicom više od prvoplasiranog Intera. Roma je doživela osmi poraz i sa 32 boda se nalazi na sedmom mestu.

U narednom kolu, Milan će gostovati Veneciji, dok će Roma dočekati Juventus.